Verkkokurssin teknisiä ohjeita

Tarvitset mahdollisimman uuden Internet-selaimen ja mielellään laajakaistayhteyden.

Minimivaatimuksena sinulla tulee olla jokin seuraavista selaimista:

  • Microsoft Internet Explorer 7 tai uudempi
  • Mozilla Firefox 1.x tai uudempi
  • Google Chrome 29 tai uudempi
  • Safari 3 tai uudempi

Verkkokurssi sisältää äänimateriaalia. Tätä varten tietokoneessasi tulee olla äänikortti sekä kuulokkeet tai kaiuttimet.

Lisäohjelmat

Jotkut selainohjelmat vaativat lisäksi, että sinulla tulee olla koneellasi Adobe Flash Player- selainlaajennos (versio 10 tai uudempi) asennettuna. Mikäli selaimesi edellyttää Flashin käyttöä, näet ruudussa tästä ilmoituksen. Seuraa tällöin ilmoituksen ohjeita ja asenna Flash Player. Adobe Flash Player on ilmainen selainlaajennos, ja voit asentaa sen täältä.

Kurssi sisältää kirjallisen tukimateriaalin, jonka voit tulostaa. Tukimateriaalin lukeminen vaatii Adobe Reader sovelluksen, jonka voit asentaa ilmaiseksi täältä.

Kurssin käyttö iPadilla

Voit käyttää verkkokurssia myös iPadilla, mutta tällöin kaikki toiminnallisuudet eivät ole välttämättä käytettävissä tai ne voivat toimia hitaasti tai puutteellisesti. iPadissa tulee olla selaimena Mobile Safari iOS6 tai uudempi.